Unggutta i USA/Canada

Unggutta i USA/Canada 2015-2016 (Oppdatert)

Her er en oppdatert oversikt over unge norske hockeyspillere i USA og Canada for sesongen 2015/2016.

(Ps. Vi kommer med resultatoversikt fra og med uke 37 til og med uke 45 de neste dagene)

Oppdatert per 13. November 2015

NCAA (Eastern Collegiate Athletic Conference):
#16, Sebastian Weberg, Colgate University
#26, Nicholas Weberg, Yale University (Ferdig, nytt lag ukjent)

NCAA 3, MASCAC (Massachusetts State Collegiate Athletic Conference):
#22, Tord Thoresen, Plymouth State

NCAA 3, MIAC (Minnesota Intercollegiate Athletic Conference):
#13, Ole Setsaas, St. Olaf College
#?, Tobias Gabrielsen, St. Olaf College
#1, Dennis Valentin Tschudi, Augsburg Auggies

CCAA / ACAC (Alberta Colleges Athletic Conference):
#7, Alexander Roihjert, Concordia Univ.

ACHA D3 (American Collegiate Hockey Association):
#38, John Nicolay Næsgård, SUNY-Maritime Privateers

GMHL (The Greater Metro Junior A Hockey League):
#3, Even Mitchell, Toronto Attack
#71, Alexander Brun, Komoka Dragons

OHL (Ontario Hockey League):
#10, Markus Søberg, Windsor Spitfire

CCHL (Central Canada Hockey League):

Yzerman Division:
#11, Sander Boroczky, Gloucester Rangers (fra Pal Jr Islanders – USPHL / Premier)

USHL (United States Tier 1 Hockey League):

Western Conference:
#11, Joachim Weberg, Lincoln Stars
#17 (A), Ludvig Hoff, Lincoln Stars

WSHL (Western States Tier 2 Hockey League):

Mountain Division:
#6, Robin Transeth Johanssen, Casper Coyotes

Midwest Division:
#8, Truels Harald Lone, Springfield Express
#31 (G), Ole Kerlefsen Nilsen, Oklahoma City Blazers

Western Division:
#15, Joakim Hofstad, Valencia Flyers
#30 (G), Martin Meling, Valencia Flyers
#53 (A). Jonas Larsen, Long Beach Bombers

USPHL / Midwest (United States Premier Hockey League):
#40 (G), Sigurd Vaula, Blaine Energy

NAHL (North American Hockey League):

Central Division:
#?, Martin Aune, Minot Minotauros
#18, Tobias Fladeby, Bismarck Bobcats (fra Frisk/Asker U20 – U20 Elite)

NA3HL (Noth American Tier 3 Hockey League):

Frontier Division:
#3, Kristian Bjelvin Lund, Yellowstone Quake
#8, Sindre Agnalt Baekken, Yellowstone Quake

NA3EHL (North American Tier 3 Eastern Hockey League):

East Division:
#30 (G), Mathias Yttereng, Skyland Kings

EHL / Elite (Eastern Hockey League):

Boston Division:
#6, Simen Femanger Pettersen, Boston Jr Bandits

EHL / Premier
North Division:

#8, Eirik Solbrekken Lavik, Boston Jr Rangers (fra Minnesota Wilderness – NAHL)

T1EHL MM / U16 (Tier 1 Elite Hockey League):

West Division:
#97, Andreas Aune, Phoenix Jr Coyotes

USPHL 16U / South (United States Premier Hockey League):
#20, Mathias Emilio Pettersen, Selects Hockey Academy / South Kent (Committed to Univ of Denver)
#?, Emil Frølund Snare, Selects Hockey Academy / South Kent

GTHL / Minor Midget AA East (Greater Toronto Hockey League):
PEAC School for Elite Athletes:

#? (G), Emil Hagaseth, Scarborough Young Bruins
#? (G), Noah Hagaseth, Leaside Flames
#?, Jeppe Meyer, Mississauga Senators
#?, Max Montgomery, Toronto Aeros

Uten liga enn så lenge!

Tormod Hoff Skaråsen 1998 – Canada (fra Rosenborg U20)


Ingen resultater oppgis i henhold til NIHF:

OEMHL (Ontarion East AAA Minor Hockey League):
#?, André Gulbrandsen, Ontario Hockey Academy

PSHF (Prep School Hockey Federation):
#20, Didrik Wasson Lillehaug, Rothesay Netherwood School – Ny

Vedrørende spørsmål/endringer/rettelser til denne listen,
ta kontakt med Jarl-Erik Sandberg

Calendar

januar 2021
M T O T F L S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031