U18 Elite

Kvartfinalene godt igang for U18-lagene

Det ble tre hjemmeseire og én borteseier da NM-kvartfinalene ble spilt onsdag.

Frisk Asker/NTG, Lillehammer, Manglerud Star og Vålerenga seiret i kvartfinalens første runde.

Kampfakta U18 NM-kvartfinaler, kamp 1:

Frisk Asker/NTG – Storhamar 9-3 (2-2,4-0,3-1)

Tilskuere: 103

Mål 1. per.: 0-1 Christoffer Van Doorn (Mattis Løken, Markus Trygg) 6:59, 1-1 Kristoffer Torgunrud (Markus Solberg) 8:58, 1-2 Simen Wictor Arnesen (Tor-Olav Pedersen Tollnes, Herman Huuse) 13:53, 2-2 Eirik Moss Skogdal (Tobias Bråthen, Max Krogdahl) 17:02.

Mål 2. per.: 3-2 Esbjørn Leiv Fogstad Vold (Eirik Moss Skogdal, Tobias Bråthen) 0:37, 4-2 Kristoffer Torgunrud (Morten Skirstad Hodt, Amund Helland) 3:58, 5-2 Magnus Geheb (powerplay) (Esbjørn Leiv Fogstad Vold) 7:40, 6-2 Amund Helland (Morten Skirstad Hodt) 16:01.

Mål 3. per.: 7-2 Kristoffer Torgunrud (Markus Solberg, Magnus Geheb) 1:34, 8-2 Tobias Bråthen (Eirik Moss Skogdal, Phillip Mejlænder-Larsen) 7:11, 8-3 Mathias Holst Jenssen (Christoffer Van Doorn) 9:25, 9-3 Esbjørn Leiv Fogstad Vold (Max Krogdahl) 18:34.

Skudd: 45-20

Utv.: FA 9×2 min. SIL 7×2 min.
Dommere: Marcus Wannerstedt (Marius Hermansen Oswold og Matias Olafsen Pedersen)

Lillehammer – Lørenskog 6-0 (1-0,3-0,2-0)

Tilskuere: Ikke oppgitt

Mål 1. per.: 1-0 Fredrik Dahl (Martin Ellingsen) 19:16.

Mål 2. per.: 2-0 Bjørn Erling Kvaale (Martin Ellingsen, Fredrik Dahl) 3:24, 3-0 Christian Sivesind (Kristoffer Skjervold, Joacim Eriksson Rostad) 9:51, 4-0 Fredrik Dahl (Bjørn Erling Kvaale, Martin Ellingsen) 11:21.

Mål 3. per.: 5-0 Erling Biserød (unassisted) 9:36, 6-0 Thor Jørgen Torp Friestad (Stian Hallstrøm, Robin Khanal) 17:08.

Skudd: 36-30

Utv.: L.I.K. 3×2 min. LIK 2×2 min.
Dommere: Sondre Søstumoen (Kristian Kolloen Skaug og Espen Olsvik)

Manglerud Star – Sparta 6-2 (2-0,2-2,2-0)

Tilskuere: 159

Mål 1. per.: 1-0 Mats Grøsvik (Marcus Ekberg) 6:53, 2-0 Matej Macek (Marcus Ekberg, Mats Grøsvik) 10:49.

Mål 2. per.: 3-0 Markus Aarseth Opsahl (Niklas Sunstad) 8:48, 4-0 Marcus Ekberg (Matej Macek) 9:02, 4-1 Niclas Jessesen (Henrik Holme, Jonas Meisingset) 9:44, 4-2 Erik Wang Bjerketvedt (Sander Thoresen) 14:18.

Mål 3. per.: 5-2 Jon Myhrer Rafoss (Marius Johansen, Emil Andre Vistung Knutsen) 18:21, 6-2 Joachim Lunde Hermansen (powerplay) (Marcus Ekberg, Marius Johansen).

Skudd: 34-30

Utv.: MS 4 min/2. Sparta 16 min/4.
Dommere: Øyvind Moltke-Hansen (Robin Ivan Baastad og Kristoffer Ottesen)

Stavanger – Vålerenga 3-7 (2-2,0-2,1-3)

Tilskuere: 115

Mål 1. per.: 1-0 Christian Wetteland (Robin Haglund Mathisen) 3:58, 1-1 Espen Hermanrud (Kristian Moflag, Joachim Andre Martinsen) 6:44, 2-1 Benjamin Haukali (powerplay) (Robin Haglund Mathisen) 14:38, 2-2 Kristian Moflag (Tor Henriksen) 19:14.

Mål 2. per.: 2-3 Tor Henriksen (Alexander Thomas, Jeppe Wik) 6:27, 2-4 Emil Kopperud Hybertsen (Lars Erik Francke-Enersen) 14:47.

Mål 3. per.: 2-5 Espen Hermanrud (Kristian Moflag, Joachim Andre Martinsen) 4:39, 3-5 Christian Wetteland (Benjamin Haukali, Robin Haglund Mathisen) 6:07, 3-6 Jeppe Wik (Emil Kopperud Hybertsen) 8:21, 3-7 Jeppe Wik (Tom Andre Christensen, Tor Henriksen) 15:08.

Skudd: 27-39

Utv.: Stavanger 4×2 min. VIF 6×2 min.
Dommere: Espen Dale (Arve Sparr Soltvedt og Anders Myhra Nordin)

Kamp 2 spilles slik:

28.02.16 15:00 Sparta – Manglerud Star
28.02.16 15:00 Storhamar – Frisk Asker/NTG
28.02.16 15:00 Vålerenga – Stavanger
28.02.16 20:00 Lørenskog – Lillehammer

Kilde: hockey.no

Calendar

januar 2021
M T O T F L S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031